Sosyal Medya Danışmanlık

Küçük bir işletme nasıl online alışverişini artırdı

İstanbul Sosyal Medya Danışmanlığı

Küçük bir işletme nasıl online alışveriş deneyimini yenileyerek satışlarını artırdı?

Perakendeciler, müşteri çekmek, ziyaretçi sayısını artırmak ve satış yapmak için web sitelerine ciddi ölçüde bağımlı. Perakendeciler koronavirüs pandemisinin yarattığı belirsizlik içinde çözüm ararken online kanallarının üst düzey gereklilikleri karşıladığından, kullanıcıların hoşuna giden ve geri dönmelerini sağlayan deneyimleri sunduğundan emin olmaları gerekiyor.

2015'te, Janine Obersdorf HeimatHund'u açtı. İşletmenin Almanya'daki ve internetteki mağazasında köpek eğitim ürünleri, aksesuarları ve yatakları satılıyor.

Birçok küçük işletme gibi, HeimatHund'da da her gün en büyük önem müşterilerle bağlantı kurma, satış yapma ve tedarikçilerle konuşmaya veriliyor. İşletmenin web sitesi düzgün bir şekilde çalışsa da istenilen sonuçları vermiyordu. Birçok pazarlamacı gibi Obersdorf'un da çok kanallı bir perakende stratejisi geliştirme konusunu düşünmek için çok az zamanı vardı.

Peki, HeimatHund gibi küçük işletmeler, dijital ortamda doğru tercihler yapmak ve online alışveriş deneyimini geliştirmek için ne yapabilir?

Dijital alışveriş deneyimini geliştirmeye yönelik en iyi uygulamalar

İstanbul Sosyal Medya Ajansı

HeimatHund'un sitesinin, sektöründeki diğer perakende siteleri arasında nasıl öne çıktığı şöyle anlaşılabilir: Grow My Store aracını kullanıp ürün bilgileri, mağaza ayrıntıları, alışveriş kolaylığı ve site hızı gibi bazı önemli alanlarla kullanıcı deneyimini geliştirme hakkında özel ipuçları ve öneriler için ücretsiz raporunu indirdiler. Bu sayede, müşterileri için en önemli olan ve satışları artırmaya yardımcı olacak eylemleri planlayıp bunlara öncelik verdiler.

HeimatHund, web sitesine arama çubuğu ekleme gibi basit değişiklikler uyguladığından, kullanıcılar ihtiyaçları olan ürünleri kolayca bulabiliyor. Ayrıca, her sayfada kullanıcının alışveriş sepetini göstererek onları ödeme yapmaya yönlendiriyor. HeimatHund ayrıca sosyal medya, telefon ve e-posta adresini iletişim sayfasına ekleyip ⁠sohbet özelliği sunarak potansiyel müşterilerin iletişim kurmasını da kolaylaştırdı.

Geliri, online siparişleri ve mağaza trafiğini artırma

Şirketin sorunlarına öncelik verip alışveriş deneyimlerini geliştirmeye yönelik adımlar attıktan sonra HeimatHund, müşteri siparişlerinin sayısında ve değerinde artış görmeye başladı. Gelirinde %440, siparişlerinde %490 oranında artış yaşandı.

Obersdorf, "Grow My Store tam da en çok ihtiyacımız olduğu anda bize yardımcı oldu," diyor. "Web sitem artık müşterilerin ihtiyaçlarına çok daha özel olarak hizmet veriyor ve karşılığını da alıyoruz."

İşletmenizde aynı başarıyı nasıl yakalayabileceğinizi öğrenmek için Grow My Store'u kullanın.

Etiketler

İstanbul Sosyal Medya Danışmanlığı, İstanbul Sosyal Medya Ajansı, İstanbul Sosyal Medya Yönetimi, İstanbul Sosyal Medya Uzmanı, İstanbul Sosyal Medya Pazarlama, İstanbul Sosyal Medya Danışmanlık, İstanbul Sosyal Medya Eğitimi, İstanbul Dijital Medya Uzmanı, İstanbul Dijital Pazarlama Ajansı

August 21, 2020 Lifestyle

Popüler Gönderiler
 • Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır.

  August 21, 2020

 • Sosyal Medya İçerik Fikirleri.

  August 21, 2020

 • Dijital Pazarlama Fikirleri.

  August 21, 2020

G Therapy - İstanbul
 • Dijimo alanında profesyonel bir ekip olmakla beraber başarılı, ilgili işini dikkatle yapan bir firmadır onları tercih ettiğimiz için çok mutluyuz.
Söğütlü Gross - Konya
 • Sosyal medya ve Google reklamı sektörümüz gereği yıllardır kullanıyoruz, Dijimo ailesinden aldığımız profesyonel hizmet sayesinde maliyetlerimiz aşırı düştü ve doğru reklam ile doğru kitleye nasıl ulaşırız öğrendik öncesi hüsrandı maalesef, profesyonel ekibe bir telefon kadar yakın olmamız bizi mutlu ediyor. Teşekkürler Dijimo ailesine…
Rozan Lojistik - Mersin
 • Dijimo, web tasarımı mümkün olduğunca pratik hale getiren, işlevsel, güncel ve etkili bir danışmanlık sistemi. Dijimo aracılığıyla firmamızı internette etkin şekilde tanıtabiliyor ve müşterilerimize aktif bir hizmet sunabiliyoruz. Dijimo’nun sosyal medya sistemlerindeki gelişmeleri yakından takip ediyor olması firmamızın internetteki rekabet gücünü artırıyor. İşbirliğimizin uzun süre devam etmesini arzuluyoruz.
Biçakci Naim - Hatay
 • Dijimo dijital medya pazarlama alanında sunduğu satış stratejisi ile uzman ekibiyle satışlarımızda gözde görülür artışlar sağladı, sosyal medya alanında kurumsal yeniden pazarlama ile markamızı daha sevimli hale getirdi, teşekkürler...
Stilimon - İstanbul
 • Sosyal medya'ya karar verince konu ile ilgili çalışma yapan danışmanlık firmalarını araştırmaya koyuldum. Bir kaç günlük araştırmanın sonunda Dijimo danışmanlık paketi gördüm ve örnek web sitemi düşündüğüm işime uyguladım. Aradığım bütün özelliklerin Dijimo tarafından karşılandığını görünce tereddütsüz aldım. Ay içerisinde sitemden satış yapmaya başladım. Her satış işleminden sonra doğru firöa tercihinde bulunduğumu gülümseyerek hatırlıyorum ve içimden teşekkürler Dijimo demekten kendimi alamıyorum. Teknik desteği ve ürettikleri çözümlerle, Tüm dostlarıma tavsiye edebileceğim bir danışmanlık firması.
Site Vizyon - Kocaeli
 • Firma olarak samimiyetiniz, sorunlara çözüm odaklı yaklaşımlarınız, geri dönüşümlerdeki hızınız ve sorunlar karşısında çözme azminiz sizi tercih etmemizde ki haklılığımızı perçinledi. Yazılım programlarında kullanıcı ve müşteri tercihlerini koşulsuz yapma çabalarınız tarafımızca takdire şayan olarak karşılandı. Mesai mefhumu tanımaksızın çalışmalarınızı takdir ediyor başarılarınızın devamını diliyorum. Biliyorum ki çok daha iyi noktalara geleceksiniz. Güçlü ekibinizi alkışlıyorum...
Eko 42 Market - Konya
 • Birçok firmayla çalıştık türlü türlü sorunlar uykusuz geceler ve daha niceleri. Bir forum da Dijimo firması için yorumlar okudum dikkatimi çekti canlı destekle bilgi aldım. Canlı destekteki arkadaş mükemmel ilgilendi. Sosyal medyamda geçmişten gelen bazı teknik sorunlarımızda destek ekibi giderdi ve beni hayran bırakan da bu oldu. Şuan yeni web sitem çok hızlı bir şekilde çalışıyor gayet memnunum. İyiki bu firmayı bulmuşum, ayrıca süper hızlı teknik destek ekibine çok teşekkür ediyorum. bundan sonra buradayız inşallah.
Fizyo Doğan - İstanbul
 • Sağlık sektöründe ileri gelen satış stratejisi ile başarıya ulaştık, ekibleri çok ilgili teşekkürler...